Ana Sayfa ADS 3 Nisan 2017 386 Görüntüleme

TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ

Globalleşen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından biri de şüphesiz yetişmiş ve etkin personel. Dünyanın dört bir yanında yükseköğretim almış birçok üniversite öğrencisi günümüzde sadece ülkemizde değil aynı zamanda yurtdışında da rahatlıkla çalışabilecek donanıma sahip olmak istiyor.

Özellikle Türk öğrenciler son yılarda gözünü yabancı sermayeli dünya pazarında koşturan firmalara dikmiş durumda, ülkemizde son yıllarda ardı ardına açılan bir sürü yükseköğretim kurumu mevcut. Hal böyle olunca da piyasada haddinden fazla üniversite mezunu genç bulunuyor. Bu mezunlar başvurdukları şirketlerde kendilerini fark ettirebilmek adına herkesten farklı özelliklere sahip olmak zorunda. Hayat ciddi anlamda bir yarış havasında geçiyor. Son yıllarda bu farklılığı yaratmak isteyen birçok Türk genci eğitim açısında uygun olan yabancı üniversitelerde okumayı tercih ediyorlar. Bu yurtdışı üniversitelerinden biri de Uluslararası Travnik Üniversitesi.

Üniversite Avrupa standartlarında eğitim veren gelişmiş bir okul. Dâhil olduğu Bologna ve Lizbon süreçlerinden dolayı Avrupa’da ki diğer üniversiteler ile aynı müfredatta eğitim veren de Uluslararası Travnik Üniversitesi, mezun olan öğrencilerine Europass Mavi Diploma veriyor. Bu Diploma ile mezun olan öğrenciler Avrupa’nın kırk yedi ülkesinde meslek ve mühendislik odalarına kayıt yaptırabiliyorlar ve aynı zamanda bu ülkelerde rahatlıkla çalışma izni alabiliyorlar. Üniversitenin Türkçe destekli eğitim vermesi ve diplomalarının Türkiye’de tanınmasından dolayı son yıllarda yurtdışında eğitim almak isteyen birçok Türk öğrenci tarafından tercih edilmesine sebep oluyor. Yıllık bazda ki eğitim ücretlerinin Türkiye’de bulunan vakıf üniversiteleri ile karşılaştırılması sonucunda de Uluslararası Travnik Üniversitesinin öğrenim ücretlerinin bir hayli uygun olduğu görülüyor.

Öncesinde de dediğimiz gibi mezun öğrencilerin piyasada bir yarış içinde olduğunu belirtmiştik. Bu yarışta farklılığını ortaya koymak isteyen Türk öğrenciler yurtdışı eğitiminde bu okulu tercih ediyorlar. Hem ülkemize yakın olması hem de kültürel açıdan bir gönül bağımızın olması sebebiyle Türk’ler kendilerini burada yabancı gibi hissetmiyorlar. Travnik’te aylık ortalama yaşam gideri yaklaşık olarak 300-400 EURO arasında değişiyor. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde Türkçe destekli eğitim verilen lisans bölümleri Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Mimarlık ve Hukuk. Yurtdışı eğitim danışmanlığı anlamında yıllardır güven veren bir şekilde hizmet veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketi de Uluslararası Travnik Üniversitesi ne kayıtlar aşamasında öğrencilere bir sürü kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin okul içi işlerini uğraşmadan halledebilmeleri için Türk öğrencilerin her daim yanında bulunuyor. Konaklama konusunda ev ayarlama ya da şehre ve okula uyum süreçlerinde karşılaşılan her türlü sorunda firmanın yetkilileri öğrencilerin bir telefonu ile yanlarına gelerek her türlü yardımı sunuyorlar. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitimleri rahatlıkla alabilirsiniz.

Üniversitede Bölümlerin Yıllık Ücretleri

Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde yüksek lisansın yıllık ücreti 4500 Euro, doktoranın ise 5000 Euro civarında belirlenmiş. Eğitimin tezli ya da tezsiz olması süresini değiştirmiyor. Yüksek lisans 1 yıl, doktora ise 3 yıllık bir eğitim süresine sahip. Hukuk 2000 Euro, Mimarlık 2500 Euro, İnşaat Mühendisliği 2500 Euro, Makine Mühendisliği 2500 Euro, Elektrik Mühendisliği 2500 Euro gibi fiyatlara sahip.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.