Kahraman Polis Fethi Sekin Hüzünlü Hikayesi

Kahraman Türk polisi Fethi Sekin İzmir Patlaması önleyen polisti. İzmir patlaması önleyen kahraman polisin 2014 yılında ölümden döndüğü ortaya çıktı.

05 Oca 2017
Kahraman Polis Fethi Sekin Hüzünlü Hikayesi

Kahraman Türk polisi Fethi Sekin İzmir Patlaması önleyen polisti. İzmir patlaması önleyen kahraman polisin 2014 yılında ölümden döndüğü ortaya çıktı.

İzmir'deki hain saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin, İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi'nde motosikletli 'Şahinler' timlerinde görevliydi. Mesleğini severek yapan polis memuru, Saldırı sırasında bağırarak halkı uyaran ve çatışmaya girerek şehit olarak hayatını kaybetti. 

Ölümden dönmüştü, İzmir'i kurtardı!

2014 tarihinde İzmir adiye yakınında 3 polis babası FEthi Sakin'e bir araç çarparak ağır yaralamıştı. O zaman açıklamasında Daha önce de görev başındayken küçük kazalar geçirdiğini belirten Fethi Sekin, "Böylesini ilk kez yaşadım. Hatalı park temizliğinin ardından, görev yerime gitmek için karşıya geçtim. Bu sırada tek yönlü yolda manevra yapan otomobil bana arkadan çarptı. Havada taklalar attım. Kötü bir şekilde yere düştüm. Sürücüden şikayetçi oldum" demişti.

Şehit Sekin, o dönem İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde motosikletli 'Şahinler' timlerinde görevli iken, geri manevra yapan bir otomobilin çarpmasıyla havaya fırlayıp bel ve sırtından yaralanmış, kaza anı bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülenmişti

KAHRAMAN ŞEHİT POLİS SEKİN, 55 GÜN ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞ

İZMİR Adliyesi'nin hakim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araçla gelen PKK'lı teröristlerce çatışırken şehit olan ve katliamı önleyen polis memuru Fethi Sekin'in Elazığ'ın Baskil ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, annesi Hatun Sekin'i 55 gün önce kanserden kaybettiği ortaya çıktı. 

İzmir Adliyesi'ne yönelik bombalı araç ile gerçekleştirilen terör saldırısında teröristleri fark ederek onlarla çatışmaya girip, katliamı önlerken şehit olan trafik polisi Fethi Sekin'in Elazığ'ın Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Şehit polis Sekin'in 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin'i 55 gün önce kanserden dolayı kaybettiği ve 66 yaşındaki babası Mehmet Zeki Sekin'in de eşini kaybetmesinden sonra İzmir'deki oğlunun yanına gittiği belirtildi. 6 kardeşi olan ve 8 yıldır İzmir'de bulunan şehit polis memuru Fethi Sekin'in cenazesinin de Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyüne getirilip toprağa verileceği belirtildi.

İzmir'de saldırıda İzmir'i kurtararak şehit oldu.
BENZER HABERLER

Recep İvedik 5 Film Fragmanı Yayınlandı Recep Olimpiyatlarda
 
İlker Kaleli Hastaneye Kaldırıldı Son sağlık durumu
 
Ankara'da Okullar 13 Ocak Cuma Tatil Edildi mi? Ankara Valiliği Duyurdu

Son Dakika Trabzon Sürmene Yanıyor Yangın Görüntüleri
 
Babasını Trolleyen Genç
 
9 Ocak Pazartesi günü İstanbul ve Ankara'da okullar tatil edildi mi?BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDUİşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri
İşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri


GÜNDEM KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Emine Ülker Tarhan hastaneye kaldırıldı
 
Gece çalışmasında 7.5 saat sınırı kalkıyor
 
19 Ocak 2015 Milli Piyango çekilişi sonuçları

 Okullarda turnike dönemi
 
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı
 
Liseli İrem'den çok acı haber