Ana Sayfa ADS 3 Haziran 2017 417 Görüntüleme

İngilizce Öğrenmeyi Sevdiren Site Konuşarak Öğren

Bir dilin temeli kelimelerdir. Kelimeler birleşerek cümleler oluşturur. Ve cümlelerde birleşerek belirli bir düşünceyi ifade anlamında kullanılabilir. İngilizce eğitimlerinde de kelime ezberleme çalışmalarına çok fazla önem verilir. Bu alanda ingilizce kelime hazinesi yapacağınız etkili metotlarla artırılabilir. Bu şekilde pratik alanında seviyenizin daha da hızlı bir şekilde ilerleyebileceğiniz görebilirsiniz. Dil eğitimlerinde gramer çok önemlidir. Kelimeleri hangi eklerle, hangi fillerle bir arada kullanmak önemlidir. Ancak kelime bilginiz az ise öğrendiğiniz kuralları uygulama sahanız çok dar olacaktır. Kelime ezberi yaparken belirli bir metodunuzun olması gereklidir. Boş vakitlerinizde çalıştığınız bir ders olarak değil de, ekstra zaman ayırdığınız bir dil çalışması olarak İngilizce eğitimlerinizi değerlendirdiğinizde çok daha başarılı olabilirsiniz. Pratik yapmayı bir binaya benzetecek olursanız, binanın tuğlaları öğrendiğiniz kelimeler olacaktır. Kelime ezberlerken de bir kağıda yazarak sürekli tekrar etmeye çalışarak öğrenmeye çalışmak çok kalıcı olmayacaktır.

Bunun için öğrenmenin kalıcı olmasını sağlayacak metotlar bulmanız gereklidir. Bunların başında resim ya da ses gibi kelimelerden çağrışımlar yaparak kelime çalışmaları yapmak sayılabilir. School- okul anlamında kullanılmaktadır. Bu kelimenin ezberlendiği kağıt üzerinde bir okul resmi olursa bu öğrenme daha kalıcıdır. Bunlar dil eğitimin her aşamasında daha da artarak devam edecektir. Özellikle ingilizce paragraf çeviri çalışmaları yapmak için kelime dağarcığınızın oldukça gelişmiş olması gereklidir. Çünkü cümle içerisinde bir sözcüğün anlamını bilmiyorsanız, cümle anlamını tahmin etmek çok zor olmayacaktır. Ancak anlamını bilmediğiniz birkaç kelime çıkarsa cümleyi anlamlandırmak zorlaşabilir. Bunun için özellikle sınavlara hazırlık aşamalarında metotsal olarak ilerlemek gereklidir. Daha çok kelime öğrenmek için daha çok kitap okumalı, yabancı kanallar takip etmeli ve pratik alanında karşınızda dil bilen birileri ile sürekli sohbetler etmelisiniz.

Konuşarak öğren sistemi bu arayışların en kaliteli çözümü olabiliyor. Çünkü ana dili İngilizce olan eğitmenleri İngilizce sohbetler eşliğinde dersleri anlatmaktadır. Sevmediğiniz bir konuyu anlamanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle sistem içerisinde eğlenceli çalışmalarla öğren süreciniz de oldukça hızlanacaktır. Bu da doğrudan İngilizcenin konuşma alanında dilinizi yansımasını sağlayacaktır. Eğitim sistemimiz içerisinde İngilizce ders notları çok iyi olupta cümle kuramayan çok öğrenci vardır. Burada ana soru, müfredat yetiştirmeye çalışan eğitimcilerin konuşmaya fırsat vermemesidir. Pratik alanında cümle kurmak belirli kalıplarla öğrenilmez. Ancak kişi konuşarak, nasıl yapılacağını ve uygulayacağını anlayabilir. Bu alanda sistem üzerinde bulunan sözlük uygulamasını kullanmakta çalışmalarınıza avantaj sağlayacaktır. Özellikle https://www.konusarakogren.com/sozluk/beyond-turkce-anlami-ne-demek araştırmaları yapabilirsiniz. Bu araştırmalarınızın temelinde kelimenin hangi anlama ya da anlamlara geldiğini, telaffuzunu, eş anlamı kelime kullanımlarını ve örnekler içinde nasıl kullanıldığını da görebilirsiniz. Bu kullanımları uygulama olarak telefonunuza ya da tabletlerinize indirerek te her an elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. İngilizce pratik çalışmalarında sözlük kullanmak çok önemlidir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

BANYO DOLABI

BANYO DOLABI