Bir koyu daha satıldı!

Bodrum'daki Tilkicik Koyu'ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group kazandı.

27 Mar 2015
Bir koyu daha satıldı!

Bodrum'daki Tilkicik Koyu'ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group Company kazandı.

DHA'nın haberine göre, Yalıkavak Mahallesi, Gökçebel Mevkisi, Tilkicik Koyu'ndaki, 400 bin metrekarelik yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı arazi, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından bugün ihaleye çıkarıldı. Biri yabancı iki şirketin katıldığı ihaleyi, Yönetim Kurulu Başkanı Azeri işadamı Mübariz Mansimov'un yaptığı Palmali Group Company, 370 milyon TL artı KDV ile kazandı.

'Bodrum mimarisine uygun yapacağız'

İhalenin kazanılmasının ardından açıklama yapan Palmarina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Ağar, "Bodrum'da işlettiğimiz bir marina vardı. Aldığımız bu ihale sonucunda şirket olarak çevrecilerinde çok duyarlı olduğu cennet koya kesinlikle marina yapmama kararı aldık. Bugün bunu sizin aracılığınız ile açıklıyoruz, Karada yapacağımız villa ve otel tesisinde ise yine çevreye çok duyarlı olunacak. Bodrum mimarisine uygun bitki ve doğa örtüsünü zarar vermeyecek ve imar haklarını minimumda kullanılacak bir tesis yapacağız. Bizler de Bodrum'u seviyoruz ve bu plan korumacı olacak" dedi.


KAYNAK: cnntürk
BENZER HABERLER

IŞİD 2 Türk Askerini Yaktı Videosu Yürekleri Dağladı
 
Zeki Alasya'nın cenaze töreni ne zaman?
 
Usta oyuncu Zeki Alasya hayatını kaybetti

Anneler Günü ne zaman?
 
İstanbul'da 12 ilçede elektrik kesintisi
 
Askeri alana giren alkollü çıktıBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDUİşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri
İşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri


TÜRKİYE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Osmaniye'de maden ocağında göçük; 1 ölü
 
Antalya’da 3 turist kayboldu
 
Devletin sırlarına barkod

Televizyon bir aileyi yok ediyordu
 
Yarı yıl tatili, ‘Kaliteli’ geçirilmeli
 
Öğretmen, eşini öğrencisiyle yakalayınca...