9 Ocak Pazartesi günü İstanbul ve Ankara'da okullar tatil edildi mi?

İstanbul'da beklenen kar 6 Ocak Cuma akşamından itibaren yağmaya başladı. Ankara'da ise hava daha yumuşak. Her iki ilde de 09 Ocak Pazartesi günü...

06 Oca 2017
9 Ocak Pazartesi günü İstanbul ve Ankara'da okullar tatil edildi mi?

Özellikle son günlerde İstanbul'lulara sürekli kar uyarısı yapılmasına rağmen ağırlı olarak yağan sulu kar özellikle öğrencileri ve öğretmenleri bir türlü sevindirememişti. Tüm Türkiye'de kar yağışları yoğun olarak devam ederken İstanbul'da beklenen kar nihayet 06 Ocak 2017 Cuma akşam üzeri saat 16:00'dan itibaren yağmaya başladı.

Kar Yağışı Sonrası İstanbul Trafiği Durdu

Her ne kadar İstanbul Büyükşehir Belediye'si ekipleri kara hazırlıklı olmuş olsa da sürücülerin aynı şekilde hazırlıklı olmamaları İstanbul trafiğini adeta dondurdu. Kar yağışının 18:00'dan sonra artmasıyla özellikle iş merkezlerinin bulunduğu yerlerde sürücüler zor anlar yaşadı. Tahminen 15 dakikada alınacak mesafeler 1,5 saat üzerine çıktı.

Öğrencilerde Buruk Sevinç

Kar yağışının cuma akşamına denk gelmesi öğrencilerde buruk bir sevinç yaşattı. Çoğu öğrenci kar yağışının etkisinin 2 gün daha sürmesini çok istediklerini dile getirerek, 09 Ocak Pazartesi günü için kar tatili beklediklerini belirttiler.

Valilik Ne Diyor? 09 Ocak'da İstanbul'da Okullar Tatil Edilecek mi?

İstanbul'da kar tatili diyince akla gelen ilk isim şüphesiz ki İstanbul Valisi Vasip Şahin. Özellikle kar yağışının İstanbul'da 36 saat etkili olacak olması gözleri İstanbul Valiliği'ne çevirtti. Valilik şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Bu açıklamanın muhtemelen Pazar günü hava durumuna bağlı olarak açıklanması bekleniyor.

Ankara'da 09 Ocak Pazartesi günü Okullar Tatil Edilecek mi?

Ankara, İstanbul'a oranla biraz daha yumuşak bir havayla hafta sonuna merhaba diyecek. 06 Ocak Cuma günü en düşük hava sıcaklığının 2 derece olması bekleniyor. Hava parçalı bulutlu olacak. Herhangi bir şekilde 06 Ocak'ta Ankara'da kar yağışı beklenmiyor.

Ankara'da havanın haftasonu yumuşak olması, Pazartesi günkü kar tatili ihtimalini, İstanbul'a oranla biraz daha fazla düşürüyor. Ankara'lılar yine de Pazar günü valilikten bir açıklama bekliyor.

İstanbul ve Ankara'da 09 Ocak Pazartesi günü okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili her iki ilin Valiliklerinden de bir açıklama yapılmadı.


 
BENZER HABERLER

Recep İvedik 5 Film Fragmanı Yayınlandı Recep Olimpiyatlarda
 
İlker Kaleli Hastaneye Kaldırıldı Son sağlık durumu
 
Ankara'da Okullar 13 Ocak Cuma Tatil Edildi mi? Ankara Valiliği Duyurdu

Son Dakika Trabzon Sürmene Yanıyor Yangın Görüntüleri
 
Babasını Trolleyen Genç
 
İstanbul'da 2 büyük gelişme.. İstanbullular şoktaBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDUİşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri
İşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri


GÜNDEM KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Emine Ülker Tarhan hastaneye kaldırıldı
 
19 Ocak 2015 Milli Piyango çekilişi sonuçları
 
 Okullarda turnike dönemi

Gece çalışmasında 7.5 saat sınırı kalkıyor
 
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı
 
Liseli İrem'den çok acı haber