60 Bin Kamu Personeli Alımı Onaylandı 2017 Personel Alımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 60 bin Kamu Personeli alımını onayladı. 2017 Personel alımı kesinleşti. İşte 60 bin 2017 yılında Kamu Persneli ..

24 Ara 2016
60 Bin Kamu Personeli Alımı Onaylandı 2017 Personel Alımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 60 bin Kamu Personeli alımını onayladı. 2017 Personel alımı kesinleşti. İşte 60 bin 2017 yılında Kamu Personeli alım ilanları. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2017 yılı için 60 bin Personel alımını nayladı. Erdoğan 2017 yılında Kamu Personeli alımı için KPSS şartlı, kpss şartsız, lise, önlisans ve lisans olmak üzere 2017 yılında alınacak 60 bin Persneli onayladı.

Yeni yıla gireceğimiz bu günlerde atama bekleyenlere büyük müjde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından görülen bütçe reformunda 2017 yılında Kamuya alınacak tüm personel alımları için tasarı onayladı. Kamuda görev yapacak kişilerin kamu persneli statüsünde olacağı kesinleşti. Taşeron olarak çalışanlarda ortadan kaldırılarak hepsi personel olacak. 60 bin kişinin alınacağı atamalar, milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığ ve İçişleri bakanları kadrolarına yapılacak. Ayrıca merkezi ataması sayısı da 15 bin olarak belirlenmesi bekleniyor.

Son alımlar 2 bin 51 olarak belirlenen alımlarn çok az olduğunu bildiren hükümet, 2017 yılında çok daha fazla alım olacağını müjdesini verdi. Özellikle son atamada baz alınacak KPSS sınavı geçerlilik süresi 2 yıl olduğu için fazla bir alım yapılma müjdesi verildi.
BENZER HABERLER

İş Bankası 2017 Personel Alımı ilanı En Az Lise Mezunu
 
Kırkağaç Belediye Başkanlığı Personel Alımı Yapacak
 
Polis Akademisi Öğrenci Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak
 
Demirtaş Sulama Birliği Personel Alımı Yapacak
 
Sülün Belediye Başkanlığı Personel Alımı YapacakBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDUİşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri
İşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri


KAMU PERSONELİ KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Karayolları Genel Müdürlüğü En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak!
 
Et ve Süt Kurumu 60 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı Yapacak!

Meriç Belediye Başkanlığı Kamu Personel Alımı Yapacak!
 
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak!
 
Sosyal Güvenlik Kurumu 47 Kamu Personeli Alımı Yapacak!