Okullarda turnike dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı, uyuşturucu maddesi bonzai ile birlikte okullarda hayata geçirilen güvenlik tedbirlerine yenilerini ekledi.

21 Oca 2015
 Okullarda turnike dönemi

Yeni kararlaştırılan tedbirlere göre, üniversitelerdeki turnike sistemi ortaokul ve liselerde de uygulanacak. Okul giriş ve çıkışlarına öğrencilerin tanımlanması için kartlı turnike sistemi koyulacak. İkinci öğretim veya akşam saatlerinde ders yapılan okullarda çevre güvenliğinin artırılması amacıyla okul çevresinin yeterince aydınlatılması sağlanacak. Okul çevresinde ve okulların açık alanlarında okul yönetiminin kameralı izleme sistemlerinin faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yapılacak ve izleme noktaları oluşturulacak. Okul yönetiminin imkanları doğrultusunda delici veya kesici aletlerin içeriye girişini engellemek amacıyla ziyaretçi kartı ve detektör gibi sistem ve cihazların temin edilmesi sağlanacak. Okulların ve açık alanların güvenlik zafiyetini en aza indirgemek amacıyla etrafının duvarla çevrili olması için çalışma yapılacak. Öğrenci dışındaki kişilerin girişlerinde şüphe halinde metal detektörü ile arama yapılacak.


KAYNAK: Türkiye GazetesiBENZER HABERLER

Barcelona fırtınası
 
Bayern Münih gol olup yağdı
 
Fenerbahçe'den tarihi karar: 'Sahaya çıkmayacağız'

Real Madrid Granada 9-1 maçı özeti ve golleri izle 5 Nisan 2015 NTV Spor
 
MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı - Tıkla Öğren 22 Mart 2015
 
Hazırlık maçında Türkiye:2 Lüksemburg:1BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDUİşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri
İşte siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri


GÜNDEM KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Liseli İrem'den çok acı haber
 
Gece çalışmasında 7.5 saat sınırı kalkıyor
 
19 Ocak 2015 Milli Piyango çekilişi sonuçları

Emine Ülker Tarhan hastaneye kaldırıldı
 
SGK'dan emekli olacaklara büyük kolaylık
 
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı